O nas

Firma Edukanto, została stworzona z myślą o tym, aby to co dzieciom w procesie nauki stwarza trudność, zamienić w przepełnioną muzyką przyjemność. Obecne pokolenie, dorasta w otoczeniu cyfrowych środków przekazu. Szybki napływ informacji i ich różnorodność sprawiają, że dzieciom trudno jest skoncentrować uwagę na czymś co uważają za nudne czyli np. na powtarzaniu formułek, definicji i regułek.

Chcemy zaprezentować uczenie przez piosenkę: proste, zabawne, łatwe w realizacji i co najważniejsze – przynoszące wspaniałe rezultaty .

Nawet małe dzieci uczą się piosenek. Ich treść zapada w pamięć niezależnie od tego czy opowiada o śpiącym misiu czy o zasadach ortograficznych. To co jest rymowane, ma pewną melodykę (a zwłaszcza wtedy kiedy jest śmieszne) znajdziemy w naszej pamięci zawsze wtedy, kiedy będzie nam potrzebne. Tak nauczone nie zniknie z pamięci dzieci zaraz po klasówce.

Nasz produkt kierujemy do wszystkich, którzy chcą uczyć zasad polskiej ortografii:

  • bez wysiłku –piosenek można słuchać kiedy dziecko bawi się klockami, rysuje, gra na komputerze lub jedzie samochodem, w domu i w szkole;
  • trwale – regułki zapominamy bardzo szybko. Łatwo wpadające w ucho teksty piosenek, wsparte skojarzeniami, zapadają w pamięć na zawsze.

 

Część zysków pochodzących ze sklepu edukanto.pl przekazywane są na rzecz fundacji celem zapewnienia jej możliwości realizowania celów statutowych.

Zobacz więcej na stronie Fundacji Oblicza Życia obliczazycia.pl

ORTOGRAFIA - Edukanto

ORTOGRAFIA - Edukanto

­Do Waszej dyspozycji oddajemy aplikację ORTOGRAFIA Edukanto na iOS i Androida. Jeśli chcesz się nauczyć ortografii w sposób łatwy i przyjemny, a zasady zapamiętać na zawsze, skorzystaj z naszej aplikacji i poznaj zasady pisowni ó, u, ch, h, rz, ż, nie łącznie i rozłącznie oraz pisownię wyrazów małą i wielką literą.

Aplikację polecamy szczególnie dzieciom, które chcą się bawić ortografią na telefonie lub tablecie. Aplikacja zawiera:

  • zasady w łatwo wpadających w ucho piosenkach, wzbogaconych animowanymi historyjkami, budującymi skojarzenia wzrokowe zasad;
  • grę ortograficzną z podpowiedziami (czyli wskazaniem zasady, która w przypadku danego słowa ma zastosowanie);
  • zasady ortograficzne w tradycyjnej formie.